Bussikuljetus Savonlinna-Kerimäki

Hyppää Matka-Kososen meno- tai paluubussiin 5€/suunta hinnalla, kyyditykset Savonlinnasta ja Kerimäeltä! Luola Events järjestää bussikuljetukset valtaosaan konserteista. Kyyti maksetaan bussissa käteisellä, paikkojen varaus ennakkoon ei ole mahdollista.

2020 tapahtumat, joihin bussikuljetus: 21.2. Apulanta, 20.3. Kolmas Nainen, 24.4. Suvi Teräsniska, 25.4. Timo Rautiainen, 13.6. Käkipäivät, 4.7. Laura Voutilainen. Aikataulut julkistetaan tällä sivulla muutama viikko ennen tapahtumaa, bussi saapuu luolalle ovien aukaisun aikoihin.

PE 21.2.2020 APULANTA

1 bussi reitillä Kerimäki-Luola (keikan jälkeen samaa reittiä takaisin)
2 bussia reitillä Savonlinna-Luola (keikan jälkeen samaa reittiä takaisin)

Kerimäki-Luola -reitti:

20.00 Hotelli Varpu
20.05 Kerimäen linja-autoasema
20.30 Luola

Paluumatka samaa reittiä, bussi lähtee luolalta klo 23.45

Savonlinna-Luola -reitti:

19:50 Laitaatsilta, ABC alapiha
19:53 Hernemäki, Nesteen pys
20:00 Linja-autoasema
20:00 Torin pys, Olavinkatu
20:05 Kaupungintalon pys., Olavinkatu
20:07 Tavi, pys
20:10 Nojanmaantien pysäkit
20:15 Haapakallio, Niskavuoren piha
20:30 Saapuminen Luolalle

Paluumatka samaa reittiä, bussi lähtee luolalta klo 23.45


20.3.2020 KOLMAS NAINEN

1 bussi reitillä Savonlinna-Kerimäki-Luola

19:00 Laitaatsilta, ABC alapiha
19:03 Hernemäki, Nesteen pys
19:10 Linja-autoasema
19:10 Torin pys, Olavinkatu
19:15 Kaupungintalon pys., Olavinkatu
19:17 Tavi, pys
19:20 Nojanmaantien pysäkit
19:25 Haapakallio, Niskavuoren piha
19:40 Kerimäki, linja-autoasema (Rodi)
19:45 Kerimäki, Hotelli Varpu
20:05 Saapuminen Luolalle

Paluumatka samaa reittiä, bussi lähtee luolalta klo 23.30.