Bussikuljetus Savonlinna-Kerimäki

Hyppää Matka-Kososen meno- tai paluubussiin 5€/suunta hinnalla, kyyditykset Savonlinnasta ja Kerimäeltä! Luola Events järjestää bussikuljetukset valtaosaan konserteista. Kyyti maksetaan bussissa käteisellä, paikkojen varaus ennakkoon ei ole mahdollista.

Osaan tapahtumista bussikuljetus. Aikataulut julkistetaan tällä sivulla muutama viikko ennen tapahtumaa, bussi saapuu luolalle ovien aukaisun aikoihin.

12.9.2020 SUVI TERÄSNISKA

1 bussi reitillä Savonlinna-Kerimäki-Luola-Kruunupuisto-Luola. 

18:30 Laitaatsilta, ABC alapiha
18:33 Hernemäki, Nesteen pys
18:40 Linja-autoasema
18:40 Torin pys, Olavinkatu
18:45 Kaupungintalon pys., Olavinkatu
18:47 Tavi, pys
18:50 Nojanmaantien pysäkit
18:55 Haapakallio, Niskavuoren piha
19:10 Kerimäki, linja-autoasema (Rodi)
19:15 Kerimäki, Hotelli Varpu
19:35 Saapuminen Luolalle
n. 19:40 Bussi lähtee Kruunupuistolle luolalta
n. 19:50 Kruunupuisto
n. 20:00 Saapuminen Kruunupuistolta luolalle

Paluumatka niin, että bussi käy ensi Kruunupuistolla, palaa sitten luolalle ja lähtee siitä Kerimäen kautta Savonlinnaan.

22:40 Lähtö luolalta Kruunupuistolle
n. 23:00 Lähtö luolalta Kerimäen kautta Savonlinnaan samaa reittiä kuin saapuessa.